Jaunumi

Vārds “Grāmatvedis” un “Grāmatvedība”

Grāmatvedis – (vāc. Buchhalter, Buch — grāmata, Halter — turētājs) eksperts par grāmatvedību, kas izmanto grāmatvedības sistēmu saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem un likumiem.

Vārds “grāmatvedis”, parādījās vēlajos viduslaikos. 1498, Svētās Romas imperators Maximilian I iecēla “grāmatvedi” Ranma V. (J. Sokolovs. “Pamati teorijas grāmatvedībā”).

Grāmatvedības uzdevumi: laicīgi un pareizi maksāt valsts nodokļus, atskaitīties  valsts iestādēm un uzņēmuma īpašniekiem, organizēt darbu ar klientiem un partneriem , lai uzraudzītu finanšu stāvokli uzņēmumā un tā tālāk.

Grāmatvedība cēlies tālu aiz viduslaikos, tas notika vairāk nekā 6 tūkstoši atpakāļ. Tas notika tad, ka cilvēki sāka,  attēlot un reģistrēt dažādus faktorus ekonomiskajā dzīvē.

Saskaņā ar vēstoriskiem datiem, cilvēkiem trūka ciparus, tāpēc viņi izmantoja plaises, kurus izmantoja uz koka, ka arī  uz kaula dzīvnieka.

Tāpēc, grāmatvedības dzimtene var saukt Seno Ēģipti. Mūsdienu pasaulē, joprojām nav zināms, kad, lai atzīmētu “Grāmatveža Dienu” vienprātību par šo svētku nav, kāds  svin to  16.novembrī un kāds 25 vai novembrī 28, saskaņā ar to,  tika publicēts pirmais grāmatvedības likums.